Ana Sayfa Spor 24 Kasım 2023 4 Görüntüleme

Geleceğin milli yüzücüleri

 

Geleceğin şampiyon yüzücüleri, Aliağa’da Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışması’nda mücadele etti.

Aliağa Belediyesi tarafından Örnekkent Mahallesi’nde projelendirilerek kısa sürede faaliyete geçen Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi içerisindeki yarı olimpik havuzda organize edilen yarışlarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Tatlı bir rekabetin yaşandığı yarışlarda renkli görüntüler ortaya çıkarken aileler de sporcuların heyecanına tribünden ortak oldu. Yarışma sonunda düzenlenen törende sporculara ödül ve madalyalarını Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar takdim etti. Başkan Serkan Acar, yarışmaya katılan tüm sporculara teşekkür ederek eğitim ve spor hayatlarında başarılar diledi.

“Çocuklarımıza eğitim ve spor hayatlarında başarılar diliyorum”

Yarışma sonunda düzenlen tören ile sporculara ödül ve madalyalarını takdim eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Aliağamızda da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bugün, Ulu Önderimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma yüzme yarışlarında bir araya geldik. Cumhuriyeti kurup bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle yad ediyoruz. Bugünün bizim için bir anlamı daha var. Aliağa Spor ve Yaşam Merkezimizin temelini geçtiğimiz yıl aralık ayı sonunda atmış, bu yıl ekim ayında da tesisi faaliyete geçirmiştik. Yüzme yarışları ile Aliağa Spor ve Yaşam Merkezimizdeki ilk yarışmamızı da gerçekleştirmiş olduk. Hem Aliağamıza hem bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu anlamlı günde bizlerle birlikte olan kulüplerimize, geleceğin milli yüzücülerine, eğitmenlerimize, hakemlerimize ve her daim yanımızda olan, çocuklarımızın geleceği için en büyük katkıyı koyan değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımıza eğitim ve spor hayatlarında başarılar diliyorum.” pradabet twitter

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com