Ana Sayfa Güncel 5 Ekim 2023 14 Görüntüleme

Mersin Teknoport’tan Avrupa’da temaslara geçti

Mersin Teknopark Avrupa’ya İlk Ticaret Heyetini Düzenleyerek temaslarını sürdürüyor.

Mersin Teknopark, HİSER Bilişim Kümesi firmaları ile Hollanda’ya ticaret heyeti düzenledi.
A Artı Mühendislik, Artıbilim Bilgi Ve Eğitim Teknolojileri, Cyber Defense Yazılım Teknolojileri, Dorasoft Yazılım, Kalle İnovasyon Fabrikası, Kardelen Yazılım Ve Wisnet Teknoloji firma yetkilileri ile Mersin Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Nihan Baran ve Mersin Teknopark Proje Koordinatörü Melike Nazan Eroğlu’nun katılımları ile gerçekleşen heyet programına, Lahey Ticaret Müşaviri Sn. Aşkın Pekel eşlik ederek destek verdi.
Ticaret Heyeti programı, Amsterdam Başkonsolosu Sn. Mahmut Burak Ersoy ve Eğitim Ateşesi Sn. Anıl Yılmaz ile yapılan toplantılar ile başladı. Mersin Teknopark ve küme üyesi firmaların faaliyetlerini hakkında bilgi alan Ersoy ve Anıl, Hollanda pazarına girmek isteyen firmalar için ülke hakkında genel bilgiler sundu.
Resmi temasların ardından Mersin Teknopark firmaları, 26-27 Eylül 2023 tarihlerinde Amsterdam RAI’de gerçekleştirilen IOT Tech Expo fuarında ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.
Programın son günü Mersin Teknopark firmaları için Amsterdam Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen B2B organizasyonunda, katılımcı firmalar, etkinliğe davet edilen Hollanda’da yerleşik bilişim firmaları ile bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.
B2B organizasyonunda Mersin Teknopark firmalarını yalnız bırakmayan Amsterdam Başkonsolosu Sn. Mahmut Burak Ersoy, Amsterdam Eğitim Ateşesi Sn. Anıl Yılmaz ve Lahey Ticaret Müşaviri Sn. Aşkın Pekel Mersin Teknopark firmalarını başarılarından dolayı tebrik ederken, B2B organizasyonu sonucunda başarılı işbirlikleri doğması konusunda inançlarını dile getirdiler.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com